Берое разгроми гостуващия новак Ботев Враца с 4:0 в последна среща от шестия кръг на Първа лига.

С успеха възпитаниците на Александър Томаш продължават без поражение в кампанията, като събраха 12 точки и се изкачиха на третото място в класирането, на 4 точки зад лидера Левски, на който старозагорци гостуват в следващия си мач на 1 септември (събота).

Борислав Цонев откри резултата още във втората минута с параболичен удар от фаул над стената от левия ъгъл на пеналта.

Десетина минути по-късно домакините удвоиха. След неуспешен опит за изстрел на Рубен Бригидо от левия ъгъл на наказателното поле Андреас Васев не успя да изчисти добре и топката попадна в краката на Цонев, който от 12-13 метра направи 2:0.

В 19-ата минута Цонев беше близо до хеттрик, след като отблизо засече с глава центриране от дясно на Вандерсон Виана, но право в ръцете на Красимир Костов.

Берое все пак стигна до трети гол четири минути след почивката. Мартин Камбуров вкара 206-ия си гол в елита с глава сред центриране на Иван Бандаловски от дясно.

В 72-ата минута резервата Меска реализира за 4:0 със силен удар от границата на наказателното поле.

Берое - Ботев Враца - 4:0 (2:0)

Голмайстори: 1:0 Борислав Цонев 2, 2:0 Борислав Цонев 13, 3:0 Мартин Камбуров 49, 4:0 Меска 72

Берое - Перниш, Бандаловски, Георги Ангелов, Ерол Алкан, Василев, Цветков, Райнов (75-Милен Желев), Цонев, Бригидо (69-Меска), Вандерсон, Камбуров (64-Алфредо Мартинс)

Ботев - Костов, Милчев (46-Ненов), Керчев, Мариян Иванов, Васев, Спас Георгиев (73-Даниел Генов), Стоев (61-Георги Вълчев), Михайлов, Апостолов, Атанасов, Домовчийски